kuracja przeciwłojotokowa

kuracja przeciwłojotokowa

Wydzielanie nadmiernej ilości łoju (sebum) przez gruczoły łojowe i nadmierna potliwość to dość powszechny problem skórny. Aby postawić właściwą diagnozę, wystarczy zbadać lejek mieszka włosowego i zewnętrzną część łodygi włosa przez zwykłe szkło powiększające.

O obecności sebum świadczy widoczna u ujścia włosa lipidowa wydzielina o konsystencji żelu. Jeżeli lipidową wydzielinę zastępują niewielkie krople, pokrywające łodygę włosa i skórę głowy, może to świadczyć o nasilonej pracy gruczołów potowych, zwłaszcza jeżeli daje się wyczuć lekki zapach amoniaku.

Normalizacja pracy gruczołów łojowych i potowych sprawi, że włosy staną się lżejsze i będą się lepiej układać. Warto pamiętać, że łojotok może być przyczyną łupieżu i nasilać jego objawy.
Receptury produktów Équisebo, zawierających rzadkie olejki eteryczne z goździka (Eugenia Caryophyllus), sosny (Pinus Sylvestris) i szałwii lekarskiej (Salvia Officinalis), normalizują wydzielanie sebum, a jednocześnie utrzymują ochronną funkcję hydrofilowej warstwy pokrywającej naskórek.

Zobacz

Polityka prywatności